Witamy w naszym przedszkolu !

Zasady żywienia w przedszkolu w Bliznem

Nasze przedszkole jest wyposażone w kuchnię oraz obieralnię urządzoną zgodnie z wymaganiami Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Za żywienie dzieci w przedszkolu odpowiedzialna jest intendentka, która zajmuje się prawidłowym komponowaniem posiłków dla dzieci. O ich przestrzeganie w samorządowym przedszkolu dba Państwowa Inspekcja Sanitarna, która przeprowadza kontrole oceniające m.in. przedszkolne jadłospisy. Intendentka przedszkola w uzgodnieniu z kucharką oraz po akceptacji dyrektora przedszkola, ustala jadłospis dekadowy dla dzieci. Informacja o aktualnym jadłospisie wywieszana jest na tablicy ogłoszeń dla rodziców.
W uzasadnionych przypadkach intendentka zastrzega sobie prawo do zmiany jadłospisu w danym dniu. Realizacją menu zajmuje się nasza kucharka wraz z towarzyszącą jej pomocą. Dania przygotowywane są zawsze według sprawdzonych, domowych przepisów. Każdego dnia na talerzu dziecka muszą znajdować się produkty z 5-grup: produkty zbożowe, mleko i produkty mleczne, mięso, wysokogatunkowe wędliny, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych, tłuszcze, warzywa i owoce. Dbamy o to, aby dania były urozmaicone, zawsze świeże. W menu przedszkolnym potrawy są lekkostrawne z dodatkiem gotowanych lub surowych warzyw. W naszym przedszkolu ściśle przestrzegamy tych zaleceń, przeważają produkty duszone, gotowane i pieczone. Potrawy smażone podawane są tylko raz w tygodniu. W menu przedszkolnym uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci np. alergików oraz niejadków. Dla chętnych nie zabraknie jedzenia, a wychowawcy zachęcają do kosztowania nowych dań, nie zmuszają do jedzenia. Dbamy o atmosferę i kulturę zachowania przy stole. Dzieci uczą się jak należy zachowywać się podczas posiłków, każdego dnia utrwalając zasady dobrego zachowania i umiejętności posługiwania się sztućcami.

HARMONOGRAM POSIŁKÓW:

8.30  – śniadanie
11.30  – obiad
14.00  – podwieczorek

Opłaty za przedszkole

W związku z nowelizacją ustawy o systemie oświaty na organy prowadzące przedszkola został nałożony obowiązek ustalenia od 1 września 2013 r. opłat za świadczenia udzielane przez publiczne przedszkola zapewnia się przez 5 godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w godzinach od 8.00 do 13.00. W tym czasie przedszkole zapewnia w szczególności realizację podstawy programowej. Spełniając oczekiwania rodziców przebywanie dziecka w przedszkolu może być wydłużone od godz. 6.30 do 16.00. Przekraczając wymiar zajęć bezpłatnych w zakresie realizacji podstawy programowej ustala się opłatę za 1 godzinę realizacji tych zajęć w wysokości 1 zł. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 8,40 zł.
i obejmuje 3 posiłki: śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek. Istnieje możliwość korzystania z 2 posiłków: śniadanie , obiad dwudaniowy i wtedy stawka żywieniowa wynosi 6,60 zł. Informację o wysokości opłaty za wyżywienie dziecka za poszczególny miesiąc przekazywane są przez wychowawców poszczególnych grup.
Opłaty za żywienie dzieci wnosi się w terminie do 15 dnia miesiąca, w którym następuje korzystanie z posiłków w przedszkolu na wskazane konto bankowe. Za datę zapłaty uważa się dzień wpływu środków finansowych na rachunek placówki. W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu opłata za pobyt oraz za wyżywienie jest pomniejszona o ilość dni nieobecnych.
Dzieci 6 letnie ( realizujące roczne przygotowanie przedszkolne), w związku z objęciem od 1 stycznia 2017 r. subwencją oświatową, są zwolnione z opłaty za pobyt.
Istnieje możliwość dofinansowania kosztów wyżywienia dla dzieci z rodzin będących w szczególnie trudnej sytuacji materialnej lub losowej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W przypadku przyznania pomocy finansowej na pokrycie kosztów wyżywienia (decyzja GOPS) odpłatność za żywienie dzieci jest regulowana przez GOPS po rozliczeniu faktycznych kosztów, na podstawie noty księgowej wystawionej przez Przedszkole z załączoną listą dzieci, którym przyznano dofinansowanie w terminie ustalonym odrębnymi przepisami.

Nowy numer konta, na które należy wpłacać dokonując opłaty za pobyt dzieckaw przedszkolu:

Prosimy o dokonywanie wpłat w terminie!

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny: